PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112556}

Ptaszki, sieroty i głupcy

Vtáčkovia, siroty a blázni
7,4 440
ocen
7,4 10 1 440
7,3 9
ocen krytyków
Ptaszki, sieroty i głupcy
powrót do forum filmu Ptaszki, sieroty i głupcy

Och, dużo bym dał..

ocenił(a) film na 10

Och, dużo bym dał.. by wreszcie obejrzeć ten film. Może ktoś zechce mnie nim obdarzyć?

ocenił(a) film na 10
Bedrich

Och Bedrichu, chętnie bym Cię nim obdarzyła, ale nie mam... Sama bym chciała go JESZCZE RAZ zobaczyć! Telewizje, kina, co wy robicie i na co czekacie! Że już o wydawcach filmu nie wspomnę!
Cudna Magda Vasaryova.
Miłość, przyjaźń, szaleństwo, wolność. "Szaleństwo nas wyzwala"...

ocenił(a) film na 10
narayama

Heh, udało mi się obejrzeć choć raz, właśnie na początku listopada był wyświetlany na festiwalu Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Pojechałem do Łodzi i cieszę się, że chociaż raz miałem okazję go zobaczyć. Ale masz rację, przecież u nas ponoć w ogóle kino czechosłowackie ma dużo wielbicieli, a nikt jakoś nie wpadł na to, aby ten film wydać...

ocenił(a) film na 10
Bedrich

Zazdroszczę Ci bardzo ale i cieszę, że mogłeś go zobaczyć.
Zauważyłam, że jeszcze przed obejrzeniem, wystawiłeś mu wysoką ocenę. Czyli emocje "sprzed" i "po" idealnie się zeszły?
Mam podobno "mieć namiary, żeby mieć" ten film, to będę mogła odświeżyć wrażenia, detale, kolory i smaki. Ciekawa jestem, jak się to będzie oglądało w kameralnych pieleszach.
Pierwszy raz (i jedyny jak dotąd) widziałam go wiele lat temu w średniej wielkości sali. Na widowni było 5 osób, z czego dwie wyszły przed upływem pierwszego kwadransa, następna przed końcem. Pozostałe obce sobie dwie osoby, w tym ja, wyszły z kina intuicyjnie chyba osobnymi wyjściami (żeby fale nie interferowały ;) ), jak w hipnotycznym transie...

ocenił(a) film na 10
narayama

A nie, to nie tak. Wystawiłem ocenę po obejrzeniu, ale napisałem o tym, że obejrzałem dopiero kilka tygodni po tym fakcie. Nigdy nie wystawiam ocen filmom, których nie widziałem w ciągu ostatnich 5 lat. Bo mój ogląd tez się zmienia w czasie...

ocenił(a) film na 10
narayama

A co do seansu, to u mnie było podobnie. Na początku było 6 osób na sali i po chwili cztery wyszły. A myśmy z żoną zostali i przeżywali ekstazę!! I wcale nie dlatego, żeśmy się obściskiwali... I pomyśleć, że to działo sie w tak filmowym mieście jak Łódź, nawet żadnego studenta z filmówki nie było...

Bedrich

6 osób było ? 4 wyszły ? chyba widziałeś nie ten film

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

Było tak jak mówię, ale weź pod uwagę, że podczas tego festiwalu były dwie projekcje - my byliśmy na tej drugiej. Co się działo na pierwszej nie wiem...

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

A przecież przyjechaliśmy na ten festiwal przede wszystkim dla filmów Juraja Jakubisko - resztę i tak żeśmy widzieli...

Bedrich

ojc kochaniutki, to chyba złe patrzyłeś , bo jeszcze siedziały gdzieś dwa gołąbki i nie widziałam ,żebyscie się obściskiwali(chyba ze mówisz o trzymaniu za rączkę)- zresztą nieważne

Bedrich

jasne, Bedrichu, dla Ciebie wszystko. Wiesz, gdzie szukać.

ocenił(a) film na 10
titi

Jak widać łamanie męskich serc tez Ci niezgorzej wychodzi:)) Całusy znad szumiącego, polskiego morza...

Bedrich

A ja nie potrafię ocenić tego filmu... na pewno inaczej oglądało by się go w kinie, w dobrej jakości i na wielkim ekranie. Przy tłumaczeniu napisów mnie drażnił, ale gdy potem obejrzałam, to już "podobał mi się" bardziej. Powstrzymam się od oceny, może spróbuję go kiedyś ugryźć jeszcze raz. Niewątpliwie gdyby udało mi się znaleźć owe odniesienia do sytuacji w Czechosłowacji w tych latach, to bardziej by mnie "wziął", niestety, poza sceną telefonu z więzienia jakoś ich nie widzę.

Bedrich

Szukajcie na CineClassik.com a wasze życzenie zostanie spełnione:)
Pozdrawiam!!!

ocenił(a) film na 10
daniellokilla

Ho ho! dzięki wielkie! a na cineclassik jeszcze i inne moje życzenia do spełnienia :)

Bedrich

Drogi Bedřichu! Nie wiem jaki masz stosunek do kina w sensie fizycznym ale polecam: http://www.dvdbest.sk/dvd/126794/vtackovia-siroty-a-blazni. Do Polski 8 euro więc warto zrobić większe zamówienie. Korzystam, polecam, pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones