PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=530}

Kola

Kolja
7,8 9 944
oceny
7,8 10 1 9944
7,3 6
ocen krytyków
Kola
powrót do forum filmu Kola

Niewiele człowiek przeciętny,jak ja obejrzał filmów czeskich,a chciałby więcej ,więc bądzcie na tyle łaskawi i polećcie ,co dobrego,ale tylko te naj naj,bo z czasem kiepsko.Pozdrawiam,wytężcie umysły!

ocenił(a) film na 8
_Tanya_

Jeśli Ci się "Kola" spodobała, to polecam też "Butelki zwrotne" tego samego reżysera i również z Zdenkiem Sverakiem w roli głównej.

Inne czeskie kino godne polecenia, to filmy na podstawie prozy Hrabala. Najlepsze wg mnie to: "Skowronki na uwięzi" i "Postrzyżyny", ze szczególnym naciskiem na drugi tytuł. No i oczywiście "Pociągi pod specjalnym nadzorem" - to klasyka.

Jeszcze jeden czeski film mi przyszedł do głowy. "Jedna ręka nie klaszcze". Ale tylko dla widzów o b a r d z o specyficznym humorze. Jeżeli ktoś ludzi czarny humor, to polecam.

_Tanya_

Polecam wątek: http://habdank.filmaster.pl/notka/spinacz-najwazniejsze-najlepsze-filmy-czeskie/

_Tanya_

"Pupendo" - też o artyście - o wybitnym rzeźbiarzu, który mimo sławy nie daje się systemowi komunistycznemu i musi rzeźbić skarbonki w kształcie tyłka;)
"Babie lato";)
"Obsługiwałem angielskiego króla"
"Rok diabła"
"Samotni"
"Grandhotel"
"Młode wino"
"Mój nauczyciel"
"Akumulator"
"Mały Otik"
itd
Dobra - namieszałem w gatunkach. Trochę tego jest, ale jak ktoś lubi klimat czeskich filmów to proponuję poszukać na filmwebowskiej przeglądarce i oglądać po kolei wszystko, co mamy.

ocenił(a) film na 9
_Tanya_

Polecam następujące:
-Mały Otik (2000)
-Miłość blondynki (1965)
-Pod jednym dachem (1999)
-Perły na dnie (1965)
-Szaleni (2005)
-Bracia Karamazow (2008)
-Pociągi pod specjalnym nadzorem (1966)
-Ogród (1995)
-Spiskowcy rozkoszy (1996)

ocenił(a) film na 9
powaga_blazna

Mi się z wymienianych nie podobał "Rok diabła" i "Akumulator". Poza akumulatorem wszystkie filmy Sveraka (a raczej Sveraków) są moim zdaniem super. "Kola" prawie tak dobry jak "Butelki Zwrotne"

ocenił(a) film na 10
powaga_blazna

A ja polecam film gdzie główną rolę gra trzeci brat Kliczków(żart;))

http://www.filmweb.pl/film/Mężczyźni+w+nadziei-2011-617634

Pozdro:)

ocenił(a) film na 7
_Tanya_

Jeśli to mają być komedie to: Butelki zwrotne, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, Babie lato, a z dramatów ostatnio oglądałem Żelary i też mogę ten film polecić.

_Tanya_

Obowiązkowo "Małgorzata, córka Łazarza" z 1967, reż. František Vláčil. Z tym, że to nie komedia, ale też piszesz, by były to najlepsze czeskie filmy. Ten, który podałem, bez wątpienia się doń zalicza.

ocenił(a) film na 9
_Tanya_

Ja dodam jeszcze "Piękność w opałach", "Wychowanie panien w Czechach", "Jazda", "Zamknij się i zastrzel mnie"

ocenił(a) film na 8
_Tanya_

Straszne skutki awarii telewizora

_Tanya_

Skrzat,film prawie niemy,ale uśmiać można się do łez;d,a także inne gatunki:Złote węgorze,

_Tanya_

Seks w Brnie

_Tanya_

A znacie może jakieś filmy dokumentalne o Czechach ? Interesują mnie od historycznych i podróżniczych po społeczne :)

_Tanya_

Lidice- swietny!

ocenił(a) film na 5
_Tanya_

"Musimy sobie pomagac"

ocenił(a) film na 9
_Tanya_

"Ja, Olga Hepnarova"

Na jakiej stronie mogę obejrzeć "Kole"? Oglądałam na zajęciach z płyty, ale nie widziałam zakończenia. A teraz nie mogę znaleźć, żeby dokończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones