PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=530}

Kola

Kolja
7,8 9 944
oceny
7,8 10 1 9944
7,3 6
ocen krytyków
Kola
powrót do forum filmu Kola

6,5/10 dobre kino.

ocenił(a) film na 6

Jak to czesi - obrazując swoje zycie potrafią zaciekawić widza, kolejna historia z panem który grał w butelkach zwrotnych, świetnie zagrana zmusza do refleksji porównawczej nt polskiego kina - dlaczego poszło w znanym nam kierunku?
Czesi pokazują że można inaczej, te same doswiadczenia, dywizjon 303 -aspekt polski, \Ciemnoniebieski świat \ -czeski

Polecam jako całość, tak na dokładkę dla zagorzałych fanów i chwilowych fascynatów
zdrastwójcie;)

Lukhasz

Gdyby to było Amerykańskie dałbyś mu więcej.

ocenił(a) film na 7
al113

Porównywanie każdego obejrzanego przez nas filmu, który nam się bardzo spodobał do amerykańskich chłamów i kiepskiej polskiej kinematografii stało się bardzo popularne, a jednocześnie męczące. Tego typu uwagi niewiele wnoszą do dyskusji o filmie. Projekcja "Koli" wywołała u mnie refleksje na temat tego, że człowiek rzeczywiście jest w stanie się zmienić, że życie może być nieprzewidywalne i jest w stanie zaskoczyć nas nawet gdy dobiliśmy do pięćdziesiątki. Bardzo podobała mi się subtelna symbolika zastosowana w filmie przez Sveraka, np. scena wesela, kiedy to przemowę pijanego Louka, rozwodzącego się na temat nocy poślubnej przerywa wejście żony gościa, który wplątał bohatera w całą aferę, zaczynającej rodzić. Zapowiedź przyszłych wydarzeń? Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ci co film obejrzeli na pewno wiedzą o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 8
Lukhasz

Mądrala z ciebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones